A&C Global Jobs

Staff Captain - River Cruise Ship

Nautical - Onbord River Cruise Ships, Romania - Full Time

Cerinte
• Experienta profesionala ca si capitan sau capitan de echipaj
•Calificare ca și capitan pe Dunare, pe Rin, Main, Mosela sau pe raurile Seine și Rhône & Saône din Franța.
• Brevet fluvial A sau B
• Cunoasterea sistemelor Z-Drive este un avanta
• Certiifcat de utilizator radar sau radio
• Nivel bun de comunicare in limba engleza si germana sau alte limbi internationale in scopuri de navigatie
• Aptitudini puternice de leadership
• Disponibilitatea de a-si asuma responsabilitatea pentru nava, oaspeti, intregul echipaj si mediu inconjurator.
• Jucator de echipa
• Abilitati de a derula instruiri
• Deschidere si abordare prietenoasa fata de oaspeti
• Obisnuit sa lucreze intr-un mediu multicultural

• Persoana organizata si de incredere, cu un simt profund al responsabilitatii fata de ceillalti

Beneficii -  Capitan Secund

Contract pe tot parcursul anului. Rotirea pentru capitan este de aproximativ 4 saptamani la bord si 4 saptamani de vacanta. Daca lucrati toate cele 4 saptamani, aveti dreptul la 4 saptamani de concediu platit.

Sistemul de asigurari sociale elvetiene va ofera urmatoarele beneficii in țara dvs de origine: • Acoperire medicala • Plata șomaj • Indemnizatie pentru concediu de maternitate • Alocatie pentru copii in anumite conditii • Puncte pentru pensia de inlocuire • Pensie de invaliditate • Indemnizatie pentru accidente.
 Alte beneficii oferite:  Uniformă gratuita • Bonusuri pentru vacante • Acces gratuit la WIFI si sisteme multimedia in cabina • Serviciu gratuit de spalatorie • Cabina individuala.

Role si Responsabilitati

• Reprezentarea spiritului companiei in orice moment si furnizarea unui serviciu profesionist și politicos • Responsabil de asigurarea unei functionari fara probleme a intregului departament nautic la bord • Implicare activa in operatiunile zilnice • Primirea si salutarea oaspetilor conform standardelor companiei • Asigurarea obtinerii unei satisfactii constante a oaspeților • Pastrarea cunostintelor complete despre standardele si procedurile de operare ale companiei si responsabil pentru implementarea acestora la bord • Efectuarea controlului calitatii si a verificarilor periodice • Distribuirea informatiilor in cadrul echipei si schimbul de informatii intre toate departamentele si directorul de croazieră • Jucarea unui rol activ în crearea unui mediu pozitiv intre toate departamentele la bord si incurajarea unei comunicari deschise si respectuoase • Asigurarea unei linii clare de comunicare cu toti partenerii de pe uscat și cu sediul central • Monitorizarea și sprijinirea instruirii departamentale

• Asigurarea raportarii la timp catre autoritati • Cooperarea profesionala cu autoritatile locale in timpul inspectiilor si auditurilor • Asigurarea indeplinirii tuturor cererilor rezonabile ale oaspetilor • Editarea programului zilnic in colaborare cu directorul croazierei și managerul hotelului • Discursuri publice precum discursurile de bun venit și de rămas bun si participarea activa la receptia capitanului si la cina capitanului.
• Monitorizarea planificarii de concedii a personalului nautic
• Monitorizarea planificarii schimburilor conform cerintelor legale
• Familiarizat cu toate porturile de escala legate de itinerariu și excursiile pe uscat
• Monitorizarea inventarului lunar, a comenzilor de achizitie si a controlului livrarilor.
• Pregatirea si expedierea la timp a tuturor documentelor de inchidere a croazierei catre sediul central.
• Utilizarea propice a sistemelor de bord
• Abordarea profesionala a reclamatiilor oaspetilor, inclusiv raportarea precisa
• Respectarea regulilor care prevad interzicerea accesului persoanelor neautorizate la bord.
• Asigurarea utilizarii corecte a spatiilor de depozitare
• Asigurarea manipularii corecte a echipamentelor, dispozitivelor si utilajelor si raportarea defectelor catre sediul central
• Responsabil pentru siguranta navelor, pasagerilor si echipajului.
• Realizarea exercitiilor de siguranta pentru echipaj si pasageri in conformitate cu reglementarile legale de siguranta si standardele de siguranta ale companiei

• Asigurarea intelegerii depline de catre departamentul hotelier a rolurilor in materie de siguranta, atributiilor si personalului de la bord
• Asistarea activa în modificarea programului in cazul nivelului ridicat al apei, nivelului scazut al apei sau a oricarei alte restrictii de navigatie
• Manipularea eficienta a casetei de bani a navei
• Asigurarea unei aparitii reprezentative a intregului echipaj nautic pe nava, fie in timpul croazierei, fie in port
• Asigurarea mentinerii la zi a licentelor si certificatelor navei si raportarea la timp a datei de expirare catre sediul central
• Coordonarea si efectuarea reparatiilor in zona puntii.

Sarcini suplimentare

• Participarea la sesiuni de instruire, briefing-uri si intalniri programate

• Indeplinirea altor sarcini legate de locul de munca, conform indicatiilor supervizorului

• Asistarea altor departamente conform indicatiilor supervizorului

Apply: Staff Captain - River Cruise Ship
* Required fields
First name*
Last name*
Email address*
Location
Phone number*
Resume*

Attach resume as .pdf, .doc, .docx, .odt, .txt, or .rtf (limit 5MB) or paste resume

Paste your resume here or attach resume file

In 150 characters or fewer, tell us what makes you unique. Try to be creative and say something that will catch our eye!
Apasand butonul “Submit Application” iti exprimi acordul ca aceste date sa fie salvate si prelucrate in mod securizat. Datele vor fi prelucrate de catre acglobaljobs.ro

(By clicking the "Submit Application" button, you express your consent for these data to be saved and processed securely. The data will be processed by acglobaljobs.ro

Sunt de acord ca datele mele sa fie transmise agentiei SC A&C Global SRL.
(I agree that my data will be sent to the agency SC A&C Global SRL.)*
Sunt de acord cu politica de confidentialitate.
(I agree to the privacy policy.)*
Human Check*