A&C Global Jobs

Marinar / Nave de croaziera pe fluvii

Nautical - Multiple Countries - Full Time

Cerinte
• Experienta profesionala ca si marinar
• Pentru pozitia de marinar, este necesara o carte de serviciu fluvial valabila si ștampilata, "Schifferdienstbuch".
• Nivel bun de comunicare in limba engleza sau germana.
•  Autorganizat, disciplinat și de încredere.
• Orientat spre rezolvarea problemelor
• Jucator de echipa
• rezistenta la lucrul sub presiune
• Obisnuit sa lucreze in mediul multicultural
• Abilitati sociale bune, capacitatea de a interactona cu oaspetii • Personalitate organizata si de încredere, cu un simt profund al responsabilitatii fata de ceilalti
• Aspect ingrijit si mentine standarde perfecte de igiena.

Rol si Responsabilitati:
• Reprezinta intotdeauna brandul companiei si ofera un serviciu profesional si politicos.
• Implicare activa în operațiunile zilnice.
• Primirea si salutarea a oaspetilor conform standardelor companiei.
• Asigurarea satisfactiei constante a oaspeților.
• Destinerea cunostintelor complete despre standardele si procedurile de operare ale companiei si responsabilitatea implementarii acestora la bord.
• Rol activ in crearea unui mediu pozitiv intre toate departamentele la bord si incurajeaza o comunicare deschisa și respectuoasă.
• Participarea la instruirea departamentala.
• Asigurarea unei primiri și prezentari adecvate a noilor membri ai echipajului
• Cooperarea profesionala cu autoritatile locale in timpul inspectiilor si auditurilor.
• Asigurarea indeplinirii tuturor cererilor rezonabile ale oaspeților.
• Familiarizat porturile de escala din itinerar.
• Asista la inventarierea lunara, plasarea comenzilor de achizitie si controlul livrarilor.
• Utilizarea corecta a sistemului la bord.
• Tratarea profesionala a plangerilor oaspetilor, inclusiv raportarea precisa.
• Asigurarea că nu au accesla bord persoane neautorizate.
• Asigurarea utilizării corecte a spațiilor de depozitare.
• Asigurarea manipularii corecte a tuturor echipamentelor, dispozitivelor si utilajelor si asigurarea raportarii defectelor capitanului.
• Se ocupa de lista de lucrari de reparatii si intretinere e pentru perioada de iarna:
• Reparatii în timpul iernii
• Supravegherea la bord si in afara navei în timpul navigarii
•Participarea la toate exercitiile de siguranța conform instructunilor capitanului si asigurarea unei cunoasteri solide a rolului desemnat in cadrul masurilor de siguranta
•Raportarea imediata a oricaror potentiale pericole de siguranta.
• Participarea la orice sarcina atribuită de supervizor in timpul imbarcarii si debarcarii si respectarea regulamentelor si procedurilor de siguranta.
• Respectarea regulamentelor si procedurilor de siguranta.
• Pregatirea vasului pentru operatiuni
• Lucrul cu franghiile și cablurile
• Lucrari de vopsire și conservare
• Asigurarea intretinerii, serviciului si curateniei navei.
• Respectarea regulilor si reglementarilor de siguranta in timpul lucrarilor de imbarcare si debarcare.
• Sustinerea pasagerilor in timpul imbarcarii si debarcarii conform instructiunilor primite de la supervizor.
• Efectuarea verificarilor de siguranta in conformitate cu instructiunile primite.
• Pregatirea si curatarea puntii de soare conform instructiunilor primite de la supervizor.

Responsabilitati secundare
• Participarea la sesiuni de instruire, informari si intalniri programate.

•Indeplinirea altor sarcini legate de locul de munca, conform instructiunilor primite de la supervizor, cum ar fi serviciul de bagaje, încarcarea si descarcarea gunoiului.
• Sprijinirea altor departamente conform instructiunilor primite de la supervizor.

Beneficii

• Contract de 1 an de zile • Rotirea contractului pe tot parcursul anului pentru marinari este de aproximativ 4 saptamâni la bord si 4 saptamani de concediu. Daca lucrati toate cele 4 săptămâni, aveti dreptul la 4 saptamani de concediu platit. Asigurarea sociala elvețiana va oferi urmatoarele beneficii în țara de origine:

- Acoperire medicală - Plata șomajului - Indemnizatie de maternitate - Alocatie pentru copii in anumite conditii - Puncte pentru pensie - Pensie de invaliditate - Indemnizatie pentru accidente

 • Unforma gratuita  • Decontarea transportului •  WIFI gratuit si sistem multimedia in cabina • Serviciu gratuit de saplatorie. • Cazare in cabina dubla

Apply: Marinar / Nave de croaziera pe fluvii
* Required fields
First name*
Last name*
Email address*
Location
Phone number*
Resume*

Attach resume as .pdf, .doc, .docx, .odt, .txt, or .rtf (limit 5MB) or paste resume

Paste your resume here or attach resume file

In 150 characters or fewer, tell us what makes you unique. Try to be creative and say something that will catch our eye!
Apasand butonul “Submit Application” iti exprimi acordul ca aceste date sa fie salvate si prelucrate in mod securizat. Datele vor fi prelucrate de catre acglobaljobs.ro

(By clicking the "Submit Application" button, you express your consent for these data to be saved and processed securely. The data will be processed by acglobaljobs.ro

Sunt de acord ca datele mele sa fie transmise agentiei SC A&C Global SRL.
(I agree that my data will be sent to the agency SC A&C Global SRL.)*
Sunt de acord cu politica de confidentialitate.
(I agree to the privacy policy.)*
Human Check*